- Advertisement -

TAG

bombardime

Si erdhi në pushtet Vladimir Putin nga bombardimet e ndërtesave ruse në vitin 1999?

David Satter, gazetari amerikan që kaloi dekada duke raportuar mbi politikën ruse para se të dëbohej, është nga njerëzit e parë që pretendoi se...

Morgu mbushet me trupa fëmijësh, masakra më e tmerrshme në Siri (Film)

Kuptimi i jetës, ata që janë vazhdimësia dhe siguria që bota të vijojë të jetë...fëmijët janë masakruar në mënyrën më të tmerrshme në Siri. Bota...

Siri/ Vendoset paqe në Aleppo, pritet evakuimi i civilëve dhe rebelëve

Një zyrtar i rebelëve sirianë ka njoftuar se është arritur armëpushim mes forcave qeveritare dhe kryengritësve në Aleppodhe pritet të zbatohet në orët e vona...

Foshnja siriane që u gjet nën rrënoja ribashkohet me babain

Foshnja siriane e cila u gjet e gjallë nën rrenoja është ribashkuar me babain e saj, ndërkohë që fotot e reja tregojnë rikuperimin e...

Mjekët e Alepos i kërkojnë ndihmë Obamës

Mjekët e fundit që kanë mbetur në zonat lindore të qytetit Alepo që kontrollohen nga rebelët, i kërkuan presidentit armerikan Barack Obama që të...

Ngadhnjimi mbi vdekjen

Të gjeni një dekor origjinal për të bërë “të pavdekshme” ditën më të bukur të jetës, është një sport që të gjithë çiftet që...

Latest news

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private (film)

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, arrestohet i shpalluri në kërkim

Policia ka arrestuar një 32 vjeçar i shpallur në kërkim për prostitucion. Mësohet se Enea Sinanit, i janë vënë prangat pasi Gjykata e Apelit...
- Advertisement -