- Advertisement -

TAG

Besa shahini

Besa Shahini: Më persekutuan prej dialektit. Andi Bejtja: Shko pyet një herë Albinin dhe Egbonë

Në një intervistë qaramane, Besa Shahini tha se është ndjerë e paragjykuar prej të folmes dhe dialektit të saj. Gazetari i mirënjohur Andi Bejtja...

Enkel Demi ironizon largimin e Shahinit: I ktheu fjalën kryeministrit, kjo është shumë e rëndë (film)

Moderatori Enkel Demi ka komentuar largimin e Besa Shahinit nga posti i ministres së Arsimit për t’u zëvendësuar me Evis Kushin. Në studion e “ABC-së...

Dita e parë e shkollës, Shahini: Fëmijët do ta përballojnë me sukses normalitetin e ri

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka zgjedhur një prej shkollave që u dëmtuan nga tërmeti për të dhënë një mesazh në ditën e parë...

Përse e ngacmuat kot atë punën e Turit zonja ministre?

Nga Mentor Kikia Ministrja e Arsimit ia hapi edhe njëherë kapakun historisë së Turit të “famshëm” të provimit të maturës së këtij viti. Ajo, në...

Rama nga Durrësi: Masat për vitin e ri shkollor janë marrë por e gjitha varet nga njerëzit

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Arsimit, Besa Shahini ndodhen në Durrës me nxënësit dhe mësuesit e shkollës “Leonik Tomeo”, për të folur rreth...

Besa Shahini publikon videon brenda klasave: Ja si të mbroni veten dhe familjarët nga virusi i rrezikshëm

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, publikon një tjetër video për kujdesin që duhet të tregojnë nxënësit me fillimin e vitit të ri shkollor, në...

Shahini publikon videon: Lëvizjet brenda shkollës, vetëm me maskë dhe sipas rregullave të distancimit fizik

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka publikuar sot një tjetër video sensibilizuese për sa i përket mënyrës së lëvizjeve brenda ambienteve të shkollës nga nxënësit. “Lëvizjet...

Masat anti-covid në shkollë, Shahini dëgjon shqetësimet për fëmijët me aftësi të kufizuara

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të shoqatave që kanë në fokus fëmijët me aftësi të kufizuara lidhur...

Shahini: Mbajtja e maskës në shkollë do të jetë me detyrim (film)

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka postuar në Facebook, një video sensibilizuese mbi rëndësinë dhe rregullin e mbajtjes së maskës në shkollë. Shahini bën me...

Latest news

Me mandatin e tretë të Ramës, Shqipëria i afrohet Kolumbisë jo Europës

Me statusin në Tëitter në mbrojtje të gruas së Carlos , Edi Rama i dha përgjigje dhe pyetjes pse e do mandatin e tretë. Sikur...

Tentoi të futej në Shqipëri pa deklaruar paratë, sekuestrohen 21.900 paund të qytetares britanike

Në doganën e Rinasit janë sekuestruar 21.900 paund, të cilat i përkisnin një qytetareje britanike. Shtetases britanike me iniciale J.R.B iu gjetën paratë e padeklaruara...

Besnik Muçi: Soreca dhe Reforma në Drejtësi si “Aventurë Unike”

Nga Besnik Muçi “Reforma në Drejtësi ka qënë një Aventurë Unike”- tha me gojën plot dhe me një “pafajësi unike” mbrënë në televizionin “euro news...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Zbulimi sensacional: Roma ishte koloni sarde, pra pellazge

Zërat që  shkrimet e para të gjetura në Italinë e sotme ishin latine, përditë e më shumë po e marrin të vërtetë se ato...
- Advertisement -