- Advertisement -

TAG

Bashkimi Europian

Rama: Vendimmarrja varet nga dinamikat e brendshme të BE

Kryeministri Edi Rama flet në një intervistë për DW për dyzimet gjermane ndaj konferencës së parë për negociatat me BE, zgjedhjet në Shqipëri dhe...

BE e prerë me Kosovën: Asociacioni është detyrim, të gjendet mënyra se si do të zbatohet marrëveshja

Bashkimi Europian, me anë të zëdhënësit Peter Stano ka deklaruar se me arritjen e marrëveshjes për Asociacionin në vitin 201, Kosova ka marrë një...

Këto janë 22 fluturimet e konfirmuara për nesër në aeroportin e Rinasit

Aeroporti i Rinasit ka njoftuar sot se për ditën e nesërme janë konfirmuar 22 fluturime. TIA i bën thirrje qytetarëve se para çdo udhëtimi të...

DW: Një Mal i Zi tepër i madh apo një Serbi shumë e vogël?

Megjithë humbjet e socialdemokratëve, Gjukanoviçi mund të përfshihet në një sistem të ri më të hapur, por jo më pak të korruptuar. Vend mes Lindjes...

COVID-19, ky virus ksenofob

Nga Dritan Shano Ndoshta e keni harruar valën e fortë populiste në Europë të viteve të fundit. Ndoshta i keni harruar kërcënimet e politikanëve ekstremistë në...

Eurostat: Shqiptarët, të tretët të refuzuarit në botë për të hyrë në vendet e BE-së

Shqiptarët renditen të tretët në botë, pas marokenëve dhe ukrainasve, që iu është refuzuar hyrja në Bashkimin Europian në vitin 2019 dhe po të...

Deputetët e opozitës pranojnë marrëveshjen e Këshillit Politik: Do votojmë pro, është kusht i BE!

Për disa deputetë të opozitës parlamentare, e vetmja rrugë e Shqipërisë është Bashkimi Europian, ndërsa marrëveshjen mes opozitës jashtëparlamentare dhe mazhorancës, është e ngurtë...

BE nuk hap kufijtë më 1 korrik/ Enkel Demi: Cakaj duhet të çojë “by***n” dhe të ikë në Bruksel për hapjen e Shqipërisë (film)

Lidhur me vendimin zyrtar të Këshillit të BE-së, ku Shqipëria nuk është përfshirë në listën e vendeve për të cilat hapen kufijtë e jashtëm...

Zyrtare/ BE përjashton Shqipërinë nga hapja e kufirit më 1 korrik, por mban Serbinë mashtruese

Këshilli i BE-së ka miratuar listën e vendeve për të cilat hapen kufijtë e jashtëm të Bashkimit Europian prej 1 korrikut. Në këtë listë nuk...

Bashkimi Europian premton 4.9 miliardë euro për trajtimin ndaj Covid-19

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen  ka bërë me dije se një fond prej 4,9 miliardë eurosh do të vihet në dizpozicion ...

Latest news

Pamje shokuese në Rusi/ Zogj të ngordhur bien nga qielli në qytetin afër centralit bërthamor (film)

Tingëllon si një skenar filmash fantashkencë, por është një ngjarje e vërtetë dhe ka ndodhur në një qytet rus. Bëhet fjalë për një ndodhi të...

Ja emrat e mjekëve që do dalin në protestë në oborrin e QSUT. Policia u refuzon lejen: Jemi në kohë Covid-i.

Mjekët kanë paralajmëruar një protestë ditën e nesërme para oborrit të QSUT-së, por policia u ka refuzuar lejen me arsyetimin se nuk lejohen grumbullimet...

Yuri Kim reagon për Gjykatën Kushtetuese: Mos u dorëzoni kurrë para atyre që nuk e duan drejtësinë

Ambasadorja e ShBA në Shqipëri, Yuri Kim ka thënë se zbatimi i Reformës në Drejtësi duhet të vijojë dhe askush nuk duhet të dorëzohet...

Rezultoi pozitive me koronavirus, Voltana Ademi tregon simptomat: Kam pak kollë, ja ku dyshoj se jam infektuar

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka konfirmuar edhe zyrtarisht se ka marrë përgjigjen dhe ka dalë pozitive me koronavirus. Ademi, në një prononcim...

Për një javë regjistrohen 951 raste me COVID-19 në Maqedoni, rritet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bëri të ditur se, sipas Institutit për Shëndet Publik, nga 14 deri 20 shtatori janë konfirmuar pozitivë për...
- Advertisement -