- Advertisement -

TAG

Ava Max

Ava Max flet për origjinën e saj shqiptare: Në kopsht nuk dija anglisht, vetëm shqip

Këngëtarja amerikane me origjinë shqiptare, Ava Max, emri i vërtëtë i të cilës është Amanda Koçi, ka folur për origjinën e saj gjatë një...

Albumi i Ava Max renditet i pari në nivel global në listën zyrtare të iTunes

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Ava Max, ka publikuar dje albumin e saj të parë në karrierë, “Heaven and Hell”. Albumi duket se ka pasur...

Ava Max tregon të shkuarën e varfër. Prindërit e saj shqiptarë kanë fjetur për një vit në një kishë

Ava Max, 25-vjeçarja me origjinë shqiptare  ka folur për vështirësitë e fillimit. Ava Max, megjithëse sot një yll ndërkombëtar nuk harron t’i kujtojë rrënjët, origjinën...

Serbët indinjohen me reklamat e Rita Orës në Beograd: Nuk duhet lejuar

Serbët e quajnë skandaloze faktin se nëpër tabelat reklamuese të Beogradit shfaqet këngëtarja Shqiptare me famë botërore Rita Ora duke promovuar një markë perëndimore...

Billboard shkruan për rrugëtimin e Ava Max: Vajza e dy emigrantëve shqiptarë

Një tjetër yll shqiptar që po pushton top listat muzikore në Amerikë është edhe Ava Max. 24 vjeçarja që po krahasohet me Lady Gaga-n, tashmë...

Bashkëpunim mes shqiptareve: Hajde shqipe!

Bebe Rexha ka treguar publikisht se dëshiron bashkëpunim me tri këngëtaret e njohura shqiptare. Bebe Rexha përmes një postimi në Twitter, këngëtarja ka bërë të...

Latest news

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...
- Advertisement -