Billboard shkruan për rrugëtimin e Ava Max: Vajza e dy emigrantëve shqiptarë

Duhet të lëçisni

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagosen dy persona, arrestohen autorët

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në afërsi të një lokali në lagjen 13 të qytetit të Durrësit. Sipas raportimeve , 2 persona kanë...

“Me jep një kafe të lutem”/ “Kamarierja” në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt (film)

Pak javë më parë, cna.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë...

Jo vetëm modele/ Ja si ka nisur karriera e sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Brendshme (film)

Elena Pici, vajza në të 30-tat , që vjen nga Këshilli i Ministrave është një emër i panjohur , ndërsa sot fitoi vëmendjen e...

Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covid-in që para 10 vitesh (film)

Aktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurës. Në një bisedë me...

Një tjetër yll shqiptar që po pushton top listat muzikore në Amerikë është edhe Ava Max.

24 vjeçarja që po krahasohet me Lady Gaga-n, tashmë po radhitet në mesin e këngëtareve që po premton shumë në botën e muzikës.

Madje me këngën e saj të re “Sweet but Psycho” ajo është radhitur në vendin e dytë në Billboard Dance Club, ku të njëjtit kanë bërë edhe një shkrim për Ava-n, duke treguar edhe prejardhjen e saj shqiptare dhe fillimin e karrierës së saj muzikore.

“Vajza e dy emigrantëve shqiptar Ava Max (Amanda Ava Koci) në moshën 14 vjeçare, ajo nisi të fitonte kompeticione duke impresionuar të gjithë, përfshirë edhe nënën e saj, një këngëtare operistike, e cila besonte në talentin e saj dhe që një ditë do të ndodhë diçka e madhe. “Nëna ime më ka thënë: ‘Nuk ka asgjë për ty këtu’, dhe kështu familja e saj u shpërngulën në Los Angeles”, nis shkrimi i Billboard për yllin e ri shqiptar.

Por, jeta e saj ndryshoi në tri vitet e fundit, kur ajo këndoi ‘’Happy birthday”, në një ditëlindje, ku i pranishëm ishte producenti i njohur Cirkut, i cili bashkëpunon me Miley Cyrus dhe Katy Perry.

Por, viti 2019 i dha famën për të cilën luftoi, ajo tashmë ka famë dhe po vazhdon drejtë rrugës së Rita Orës, Dua Lipës e Bebe Rexhës.

/KultPlus.com

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagosen dy persona, arrestohen autorët

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në afërsi të një lokali në lagjen 13 të qytetit të Durrësit. Sipas raportimeve , 2 persona kanë...

“Me jep një kafe të lutem”/ “Kamarierja” në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt (film)

Pak javë më parë, cna.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë...

Jo vetëm modele/ Ja si ka nisur karriera e sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Brendshme (film)

Elena Pici, vajza në të 30-tat , që vjen nga Këshilli i Ministrave është një emër i panjohur , ndërsa sot fitoi vëmendjen e...

Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covid-in që para 10 vitesh (film)

Aktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurës. Në një bisedë me...

Policia zbarkon në Fushë-Krujë, blindohet qendra e qytetit

Forca të shumta të policisë kanë zbarkuar këtë mbrëmje në Fushë-Krujë. Në operacionin që po zhvillohet aktualisht në qendër të qytetit, janë angazhuar efektivë të...