- Advertisement -

TAG

apel

I ftohti polar, Ministria e Shëndetësisë apel qytetarëve: Siguroni rezerva ushqimore

Nisur nga temperaturat e ulëta dhe i ftohti që po kërcënon vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa rekomandime për qytetarët në mënyrë...

Bore e ngricat në rrugë, Policia e Shtetit apel drejtuesve të mjeteve: Shmangni shpejtësinë!

Policia e Shtetit nisur nga situata e krijuar në vend për shkak të motit të keq, me prezencë të akullit, borës dhe ujit në...

Berat Buzhala i infektuar bën një apel të fortë: Shtratin e një të vdekuri e zë një tjetër qytetar

Gazetari i njohur Berat Buzhala u është drejtuar me një apel të pazakontë qytetarëve. Prej disa ditësh ai është i infektuar me koronavirus. Në një...

Prokuroria e Përmetit apelon vendimin e gjykatës për Henri Çilin

Prokuroria e Përmetit ka apeluar vendimin për ndryshimin e masës së sigurisë për botuesin Henri Çili. Vendimi është apeluar nga prokurori në Gjykatën e Apelit...

Dosja “Tahiri”, 5 muaj më vonë mbërrin në Apelin e Gjykatës së Posaçme

Dosja penale e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ndodhet në duart e gjyqtarëve të Apelit të Gjykatës së Posaçme që prej të martës. Megjithëse, vendimi...

Nga Bleona Mata te Juljan Çela, cilët janë fëmijët e zhdukur

Të zhdukur dhe pa lënë asnjë gjurmë. Janë më shumë se 20 fëmijë të humbur në vitet e fundit, për të cilët shteti shqiptar...

Gjykata vendosi të jetojë në një shtëpi me burrin që i kërkoi të prostituojë, gruaja kërcënon se do të vrasë veten (film)

Edhe pse mban në dorë një urdhër mbrojtje nga gjykata, ajo është e detyruar të bashkëjetojë me burrin e saj dhunues. E divorcuar pas...

Nipi u asfiksua në pusetë, daja: S’kishte kushte pune, por nuk ma mori mendja se do vdesë

Familjarët e Kleotos Çelikut kërkojnë drejtësi. 34 vjeçari që punonte në ndërmarrjen e Ujësjellës Kanalizime në qytetin e Shkodrës humbi jeton teksa po pastronte...

Zgjedhjet 2017/ Tahiri mesazh komisionerëve të PS-së. Ja për çfarë i porosit

Një ditë para zgjedhjeve të përgjithshme në vend, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri porosit komisionerët e Partisë Socialiste të bëjnë kujdes dhe të shmangin...

Vlahutin: Refuzoni çdo presion mbi blerjen e votës

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka një apel për qytetarët. “Çdo qytetar duhet të jetë vigjilent ndaj çdo elementi që tenton të abuzojë me procesin....

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...
- Advertisement -