Fjalë kyçe: Angela merkel

Rrokull botës / Nga Klodiana -

Angela Merkel merr mandatin e katërt

Pas mbylljes së procesit të votimit, sondazhet tregojnë se kancelarja gjermane Angela Merkel është rizgjedhur të marrë drejtimin e vendit për herë të katërt. Sipas Exit Polls, partia e saj CDU/CSU,…

Mejtime / Nga admin -

Merkel – ose konstante në zenit!

Fati e deshi, që Agjenda 2010, që hodhi nga pushteti Gerhard Schrëder, t’i vlente Merkel si parashutë sigurie në krizat e shekullit të ri. …analistët shohin megjithatë si motiv për…

OpEd / Nga 27-shi -

Ta gëzojë edhe opozita qeverinë e re!

Nga Artan Fuga Qeveria e re nuk duket jo e zakonshme. Pak a shumë profile që priteshin. Problemi nuk është këtu. Opozita që në vend të bënte fushatë elektorale dhe…