- Advertisement -

TAG

ambasadorë

Ish-drejtori i VOA-s letër Yuri Kim: Mos e diskurajoni përdorimin e flamurit amerikan në trojet shqiptare

Frank Shkreli letër ambasadores së SHBA Yuri Kim Ish- Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë dhe ish-anëtar i delegacionit të parë të DASH më 1991 që...

Kriza politike/ Presidenti Meta takon ambasadorët e BE-së në Tiranë

Presidenti i vendit Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ambasadorët e Bashkimit Europian, në Pallatin e Brigadave. Mësohet se gjatë takimit i cili...

Pas një orë e gjysmë, përfundon takimi i Ramës me ambasadorët e BE-së dhe SHBA-së

Ka përfunduar takimi i kryeministrit Edi Rama me ambasadorët e Bashkimit Evropian dhe SHBA-së në Tiranë. Ky takim kishte në fokus qendrimin e qeverisë dhe...

Ambasadorë të Kombit Shqiptar nuk janë vetëm artistët

Nga Endrit Hoxhaj Në çdo vend të botës të shkojnë shqiptarët, gjithëherë kokën e kanë pas në vendlindjen e tyre! Në këtë kuadër, kam vëne...

Vetting-u në politikë? Ambasadorja gjermane: Politikanët abuzues të ndiqen penalisht

Ambasadoja Gjemane Sussane Schutz përshëndeti nismën e ndërmarrë nga opozita për vettingun në politikë por tha se ai nuk duhet të ngatërrohet me reformën...

Ambasadorja shqiptare në Athinë: S’ka shqiptarë mes viktimave, një i shtruar në spital

Në vijim të tragjedisë në Athinë, ambasadorja shqiptare, e kontaktuar nga Top Channel njofton se deri më tani nuk ka pasur humbje jete nga...

Nuk qeveriset vendi nga Ambasadorët e SHBA dhe BE, ata kanë ndihmuar Qeverinë e Edi Ramës

Nga Ylli Manjani Një mësim që duhet mësuar. 5 vitet e fundit duhet të na kenë shërbyer për të mësuar një mësim: Nuk qeveriset vendi as nga...

Trump emëron ambasadoren e re të SHBA në Shqipëri, Kathleen Ann Kavalec flet 7 gjuhë

Sipas një njoftimi të bërë publik në faqen zyrtare të Shtëpisë së Bardhë, Donlad Trump ka propozuar ambasadoren e re të Amerikës në Tiranë. Trump ka...

Ermonela Jaho kandidate për ambasadore në UNESCO, organizata: Shqipëria, model i zhvillimit të trashëgimisë

“Vlerësojmë shkëlqyeshëm punën dhe rezultatet e Shqipërisë në mbrojtjen, konservimin, restaurimin dhe sensibilizimin e trashëgimisë, me synimin e qartë për t’i dhënë zhvillim turizmit...

Një arrest shtëpie dhe Rama u mek… Flet e shkruan jerm…

Nga Ylli Manjani Përse ju tha pështyma Kryeministrit?! Një arrest shtëpie dhe u mek... Flet e shkruan jerm. Vaj halli po të ishte më e madhe...

Latest news

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...
- Advertisement -