- Advertisement -

TAG

Ambasada italiane

Ambasada Italiane publikon videon: Je aq i fortë sa të vendosësh një maskë? (film)

Angazhimi italian për ndërgjegjësimin ndaj Covid-19 në Shqipëri vazhdon ende. Ambasada Italiane përmes një videoje të publikuar në rrjetet sociale i bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë...

Partnerët ndërkombëtarë apel popullit shqiptar: Mos mendoni se nuk do të prekeni, qëndrojmë së bashku për të kaluar këtë krizë

Komuniteti i partnerëve ndërkombëtarë të Shqipërisë dhe organizata ndërkombëtare si OKB, Ambasada Amerikane, ambasada e BE, OSBE, Banka Boterore, Ambasada italiane, gjermane, suedeze i...

437 persona kthehen në vendlindje, ishin bllokuar në Shqipëri

Mbyllja e kufijve me Italinë bëri që shumë shtetas italianë të bllokoheshin në Shqipëri. Në lidhje me këtë kryeministri Rama tha se Italia duhet...

Mbërrin në Tiranë ambasadori i ri italian/ Ja kush e zëvendëson Alberto Cutillon

Ka mbërritur në Tiranë ambasadori i ri i shtetit fqinj të Italisë që do të pasojë në detyrë Alberto Cutillo. Lajmin e jep vet Ambasada...

Sonte protesta e opozitës/ Ambasada italiane u bën thirrje qytetarëve të saj

Sonte në orën 20:00 opozita e bashkuar ka njoftuar protestën e dhjetë kombëtare kundër qeverisë Rama. Ndërkohë ambasada italiane u bën thirrje qytetarëve të saj...

Ambasada italiane thirrje palëve politike në Shqipëri për dialog: Mbështesim protestat, jo dhunën

Pak para protestës së nëntë kombëtare, ka reaguar edhe Ambasada Italiane e cila i bën thirrje palëve të ruajnë qetësinë dhe të angazhohen në...

Protestë para Ambasadës Italiane: Eshtrat tuaja të mos bëhen greke

Ndërkohë që një protestë zhvillohej sot nga një grup qytetarësh përpara kryeministrisë, për të kundërshtuara atë që ata e quajnë si faljen e detit...

Mbledhje urgjente e Ambasadorëve të BE-së në Tiranë

Ambasadorët e BE-së janë mbledhur në selinë e Ambasadës italiane në Tiranë. Kjo është hera e dytë pas takimit me Metën që diplomatët organizojnë...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -