- Advertisement -

TAG

afganistan

Vdes ushtari shqiptar në Afganistan

Një ushtar shqiptar me mision në Afganistan ka vdekur mbrëmjen e djeshme. Viktima është me inicialet Xh. I. Lajmi konfirmohet për ABC nga burime pranë...

Sulm terrorist natën e Kurban Bajramit në Afganistan, 17 viktima

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën në Afganistan pasi një bombë e vendosur në një automjet shpërtheu në provincën Logar. Shpërthimi ndodhi gjatë një...

Arrestohen 5 terroristë të ISIS në Gjermani, planifikuan sulme edhe në Shqipëri

Agjencia federale në Gjermani ka njoftuar ditën e sotme se 5 anëtarë të dyshuar të Shtetit Islamik u arrestuan në shtetin e Rhein-Westfalisë për...

Nëntë nxënës humbin jetën pas shpërthimit të minave në Afganistan

Nëntë nxënës humbën jetën në provincën Tahkar të Afganistanit më 1 nëntor, pas shpërthimit në një zonë të minuar gjatë rrugës për në shkollë. “Në...

62 persona humbin jetën nga shpërthimet në një Xhami në Afganistan

Të paktën 62 persona kanë humbur jetën si dhe 100 të tjerë janë plagosur ditën e sotme pas disa shpërthimesh në lindje të Afganistanit. Mësohet...

Pamje të rënda nga sulmi me bombë në Afganistan/ Vdesin 35 persona, plagosen 27 të tjerë (foto)

Të paktën 35 persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e shpërthimt të një bombe në rrugë...

Niset për Afganistan kontingjenti i ushtarakëve shqiptarë, familjarët i përshëndesin me lot dhe dhimbje (foto)

Niset për në Afganistan kontingjenti VI shqiptar nga batalioni i II i këmbësorisë për të vijuar angazhimin e vendit tonë në misionin e NATO-s...

Terrorizëm/ Mbahej nën survejim që nga 2007, arrestohet ish-komandoja (film)

Zyra Antiterrorit në Policinë e Shtetit ka arrestuar një ish komando të ushtrisë që ka shërbyer në Irak dhe Afganistan në vitin 2011 si...

Efektivi shqiptar i kthyer nga Afganistani surprizon fëmijët dhe bashkëshorten për Krishtlindje

Në ditë të bekuara si kjo e sotmja, gjithkush mezi pret të kthehet në shtëpi e të përqafojë familjen. Rreshter Ervin Todo, bashkë me 65...

Sulm me bombë në Afganistan, 11 të vdekur

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në...

Latest news

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...
- Advertisement -