- Advertisement -

TAG

abcnews.al

Holanda konfirmon “Jo-në” për Shqipërinë: S’janë gati për në BE

Parlamenti i Holandës ka konfirmuar “JO-në” për Konferencën e Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë. Lajmin e ka bërë të ditur Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin holandez...

OBSH: Rastet në rritje, Europa gaboi me periudhën e karantinimit

Rritja e shpejtë e rasteve me koronavirus në hemisferën veriore ka të bëjë me faktin se personat që kanë hyrë në kontakt me një...

Daka: Nga nesër ALNET mundëson staf lëvizës për kryerjen e tamponëve në pikat kufitare (film)

Nga dita e nesërme skuadrat lëvizëse të laboratorëve ALNET do të shkojnë në pikat kufitare të Kapshticës dhe Kakavijës për të kryer testimet për...

Dalin pamjet tragjike, autoambulanca përplasi për vdekje fëmijën në Kakavijë (fotot)

Ka marrë përmasa tragjike pritja prej tre ditësh e mijëra shqiptarëve në doganën e Kakavijës me qëllim kalimin për në Greqi. Siç raportoi më herët...

Ulet popullsia/ Dibra humbet një deputet, si lëviz mandati

Në votimet e pranverës së ardhshme, banorët e Qarkut Dibër do të zgjedhin një deputet më pak. Kjo, për shkak se në regjistrat e...

Reshje të dendura shiu në Librazhd, kërkohet ndërhyrje për shpëtimin e njerëzve (film)

Reshjet e shumta të shiut që kanë përfshirë vendin këtë të mërkurë kanë bërë që probleme të shfaqen edhe në Librazhd. Në pamjet e...

Skandali/ Kur Ard Veliu ja kalon mentalisht edhe Enver Hoxhës

Nga Ferdinand Dervishi Sot Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, edhe pse me një fjalor që dëshmonte njohuri të vakëta të shqipes, njoftoi qytetarët...

Poshtërimi i nënës së 15 vjeçarit nga Ardi Veliu, pse heshtin gratë deputete…?

Ka bërë bujë publikimi nga kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu të videos me pistoletë të nënës së 15 vjeçarit që u dhunua nga policia...

U dhunua nga policët, reagon adoleshenti: Më goditën edhe rrugës për në komisariat (foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 16.50 tek Parku i Liqenit Artificial në Tiranë. Një video e shpërndarë në mediat...

Paradoksi/ Një deputet i dënuar rrëzon dhe mban në këmbë qeverinë e Albin Kurtit

Një deputet i dënuar ka hapur debat në Kosovë, teksa vijojnë përgatitjet për të formuar qeverinë e re. Në një intervistë për “Abc-ja e...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -