- Advertisement -

TAG

ABC –ja  e mëngjesit të Enkel Demit

Bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri në arsim, profesori i njohur: Kemi rrudhje të kapaciteteve profesionale

I ftuar në “ABC e mëngjesit” me Enkel Demin , Prof. Asc. Dr. Pëllumb Karameta ka folur për një udhërrëfyes të përgatitur për sektorin...

“Krimi kontrollon shtetin”, Çollaku paralajmëron publikime të reja në dosjen 184: Kush janë të përfshirë (film)

Gazetari Basir Çollaku i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin u shpreh se grupet kriminale në Shqipëri kanë rritur potencialin e tyre...

Dy muaj pas tërmetit, Kalaja: Duhet kaluar situata e emergjencës, çfarë kemi propozuar për Bubqin

Aktivisti Aulon Kalaja ishte i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin për të folur për situatën, teksa kanë kaluar 2 muaj pas...

Najada Çomo: Po shkojmë drejt një epidemie

Najada Çomo, shefe e shërbimit Infektiv në QSUT, e ftuar në emisionin “ABC e Mëngjesit” me Enkel Demin thotë se jemi në situatë ku po...

Një kosovar humb jetën nga uria në kampet e Sirisë/ Elezi: Të burgosurit jetojnë në gjendje të tmerrshme (Film)

Kushtet e mjerueshme në burgjet ku mbahen personat e dyshuar si pjesëtar të ISIS, i kanë marrë jetën një të riu nga Gjilani. Instituti...

E hëna blu, si të shmangim ditën më monotone të vitit

E hëna blu është e njohur ndryshe si dita më monotone e vitit. Psikologia Enertila Bekteshi e ftuar në “ABC e mëngjesit”, me Enkel...

“Kuçedrat” në lumin Vjosë, hapet ekspozitë për sensibilizimin e publikut (film)

E ftuar në ABC-ja e mëngjesit me Enkel Demin ishte e ftuar Besjana Guri, e cila foli për ekspozitën  e quajtur “Kuçedra”. Ekspozita është hapur...

PD skanon kryebashkiakët, Alibeaj tregon provat për 2 prej tyre

I ftuar me Enkel Demin në emisionin ABC-ja e mëngjesit, ishte i ftuar ish-deputeti i Partisë Demokratike dhe juristi Enkelejd Alibeaj, i cili foli...

Si do të jetë moti këtë javë dhe gjatë muajit (film)

Një valë moti i ftohtë përfshiu vendin dhe rajonin  javën që sapo kaloi. Ndërsa ditën e djeshme, vështirësi ka patur disa akse rrugore, për...

Do reflektojë Rama pasi Meta ktheu “anti-shpifjen”? Koçiu: Çfarë presim nga kryeministri (film)

Ditën e djeshme presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend paketën “anti-shpifje”.  Për të folur për këtë ishte në studion e Enkel Demit, në emisionin...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -