Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sopoti, rënia e “Rilindjes”

Nga 27-shi 0

U nis në fillim të edicionit për të ardhur në Superiore, kishte mbështetjen e jashtëzakonshme të deputetit Tauland Balla, i cili e veshi me ngjyrat e “Rilindjes”, por asgjë nuk mjaftoi… Sopoti i Librazhdit, sezonin e ardhshëm do të luajë në Kategorinë e Dytë. Në takimin shtesë të luajtur në “Niko Dovana” të Durrësit, ishte Partizani B që e shkatërroi me rezultatin 4-1 dhe kështu kryeqytetasit fituan të drejtën për t’u ngjitur një kategori më lartë. Librazhdasit ishin një nga skuadrat mëkatare të sezonit, pasi nuk i luajtën me të njëjtin seriozitet të gjitha ndeshjet dhe kjo ishte një nga arsyet që mbërritën në “play out”, pasi nga cilësia e përbërjes ndoshta nuk i takonte. Ndërsa në 90 minutëshin e sotëm nuk kishin shumë për të bërë, sepse ky lloj Partizani që kishin përballë kishte marrë futbollistë nga skuadra që diskutoi titullin e madh me Skënderbeun, gjë që ia lejon rregullorja. Kështu në fushë ishin Trashi, Kalari, Atanda, Jaupaj (autor i dy golave), apo Ismaili, gjithashtu shënues. Ndërkohë që Mamurrasi i Ded Ndrecës mbeti në Kategorinë e Parë, duke ia mohuar këtë mundësi Naftëtarit. Tahirllari ishte shënuesi i golit të vetëm, por fitorja mund të ishte më e thellë në favor të kurbinasve.

Rezultatet e ndeshjeve “play out”

Sopoti – Partizani B          1-4

Mamurrasi – Naftëtari     1-0

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej