Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Skandali i ri në jug të vendit: Nxënësja e mitur abuzohej për 3 vjet nga mësuesi

Nga 27.al 0

Një tjetër rast i tmerrshëm përdhunimi të një fëmijë nga mësuesi raportohet në Qendrën Kombëtare për Mbrojtjen e Fëmijëve. Përgjatë tre viteve, një nxënëse është përdhunuar nga mësuesi i saj në një qytet në jug të Shqipërisë.

Sikur të mos mjaftonte kjo dramë, mësuesi është pezulluar nga detyra dhe Gjykata e Gjirokastrës ka vendosur për të masën e sigurisë vetëm me detyrim paraqitjeje, ndërkohë që fëmijës nuk i është dhënë asnjë lloj ndihme psikologjike nga shërbimet sociale.

Qendra për të Drejtat e Fëmijëve-CRCA/ECPAT në Shqipëri ka vënë alarmin dhe ka dalë me një deklaratë në të cilën kanë akuzuar shtetin dhe drejtësinë si të dorëzuar para pedofilëve dhe grabitqarëve seksualë.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej