Si të përgatisim Waffle?

0
4115

Përbërësit

 • 4 vezë
 • 150 ml qumësht
 • 80 ml sheqer
 • 150 gr gjalpë e shkrirë ose margarin
 • 1 pako vanilje
 • Gjysmë Pluhur pjekje
 • 250 gr miell

Zbukurime sipas dëshirës

 • 1 banane
 • 250 gr dredhëza
 • Cokollatë ose recel
 • sheqer pluhur
 • karamel ose sos i çokollatës

Përgatitja:

 1. Vezët, sheqerin dhe vaniljen tundeni mirë.
 2. Shtoni vajin, kripën ,dhe qumështin përziejeni, miellin dhe pluhur pjekjen shtoni dhe përziejeni, bëhet pak më e errët se keku.
 3. Ndizeni furrën për waffle dhe lyeni mepak vaj ose gjalp dhe piqeni ashtu siç dëshironi ju.

Ju bëftë mirë!

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.