- Advertisement -

TAG

cokollate

Ëmbëlsirë për verë, tortë akulli me banane dhe çokollatë

INGREDIENTËT: 500 ml ajkë e ëmbël 250 ml qumësht i kondensuar Biskota Banane UDHËZIMET 1. Përziejmë ajkën e ëmbël me qumështin e kondensuar derisa të bëhet një krem i fortë. 2. Shtojmë brenda bananet e grira...

Trafikonte lëndë narkotike në formë çokollate, arrestohet 20 vjeçari në Shkodër

Një 20 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës pasi akuzohet për trafikim lëndësh narkotike. Policia ka gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde...

“Duart Akullore”/ Rikthehet festa e Gjushit në Durrës, “Akullore si dikur”

Duket se dhe kryebashkiakja e re e Durrësit, Valbona Sako po ecën në hapat e ish-kryetarit të këtij qyteti. “Akullore si dikur”, ishte festa e...

Çdo shqiptar konsumon më shumë se 1 kg çokollatë në vit

A e dini sa çokollatë konsumohet në Shqipëri në një vit dhe nga vjen ajo? Të dhënat e Doganave tregojnë se importet e çokollatave...

Korrupsioni nis edhe me një çokollatë (Film)

Edhe në gjykimin e të vegjëlve mund të lindin shenjat e para të korrupsionit. Një “sëmundje” kjo që u transmetohet nga të rriturit dhe...

Ëndrra e jetimëve: Të hanë një çokollatë pa i fotografuar…

Nga Alma Nikolli Shoh fytyra të qeshura vogëlushësh. I mbajnë në krahë zotërinj dhe zonjusha elegante. Bamirësit, për pak sekonda kanë harruar se ata sy...

Ide gjeniale, shqiptari hap muze çokollatash pranë Shtëpisë së Bardhë (film)

Gjithnjë e më tepër shqiptarët e talentuar po barazojnë ata “kriminelët” që bëhen shpesh pjesë e kronikave të mediave ndërkombëtare. Nëse jeta e vështirë në...

Si të përgatisim Waffle?

Përbërësit 4 vezë 150 ml qumësht 80 ml sheqer 150 gr gjalpë e shkrirë ose margarin 1 pako vanilje Gjysmë Pluhur pjekje 250 gr...

Kek me mente dhe cokollatë

Kek me mente dhe cokollatë Perberesit: 370 gr miell , 150 gr sheqer , 150 gr pije menteje , 50 gr miell kokosi , 120 gr gjalp te shkrire , 100...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...
- Advertisement -