Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Duart Akullore”/ Rikthehet festa e Gjushit në Durrës, “Akullore si dikur”

Nga 27-shi 0

Duket se dhe kryebashkiakja e re e Durrësit, Valbona Sako po ecën në hapat e ish-kryetarit të këtij qyteti.

“Akullore si dikur”, ishte festa e Gjushit të Durrësit. Ky i fundit linte kokën pas akullores, pasi dhe duart i kishte të pastra si akullore me çokollatë.

Në postimin e saj në facebook, kryebashkiakja ka organizuar festën e akullores, por duke shfaqur një njohje të cekët të gjuhës shqipe me ca gabime të vogla drejtshkrimore, të cilat të gjithë po luten mos t’i ketë vënë re “sulltoni”, se Blendi Klosi nuk e ka mendjen, meqë po mëson spanjisht.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej