- Advertisement -

TAG

miell

Rritja e çmimit të bukës/ AK nuk gjobiti fabrikat, tani justifikohet tek “Ekonomia”

Pak muaj më parë Autoriteti i Konkurrencës mbylli hetimet për fabrikat e miellit, pas rritjes së çmimit të bukës në treg. AK nisi këto...

Minj dhe merimanga në miell, grurë e misër: AKU gjobit dhe mbyll biznesin në Fushë Krujë

AKU njoftoi sot se ka gjobitur me mbi 3 milionë lekë dhe e ka bllokuar një biznes në Fushë Krujë për shkak të kushteve të...

“Adopto një pushtetar”

Nga Endri Shabani Jam vërtet i shqetësuar që kryeministri, ministrat, kryetari i bashkisë dhe deputetët deklarojnë të ardhura minimale në llogari bankare. Madje një pjesë e...

Braçe-Bashës e Kryemadhit: Qelbësira, i doni fukarenjtë vetëm për by*ën tuaj

Deputeti socialist, Erjon Braçe thotë se deputetët nuk kanë respekt për bukën e të varfërve për aq kohë sa gjuajnë me miell. Braçe shkruan se...

Noka godet…me miell Ramën

Protesta në Kukës ka qenë kryefjala e seancës së kësaj të enjteje në Parlament. Lufta opozitare këtë herë u bë me miell. Flamur Noka...

Miell i dobët në treg, çfarë dëmesh shkakton në organizëm

Është pjesë e bukës sonë të përditshme por a është i shëndetshëm apo jo për shëndetin? Mielli është përbërësi kryesor i bukës, produkti kryesor që...

Protestuesit e opozitës gjuajnë me miell Kryeministrinë

Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë hedhur miell në drejtim të Kryeministrisë. Sipas simpatizantëve të PD-së mielli simbolizon drogën dhe është hedhur në formë proteste...

Si të përgatisim Waffle?

Përbërësit 4 vezë 150 ml qumësht 80 ml sheqer 150 gr gjalpë e shkrirë ose margarin 1 pako vanilje Gjysmë Pluhur pjekje 250 gr...

Moti i keq/ 10 ton miell për familjet e bllokuara në Dibër

10 ton miell nga rezervat e shtetit do t'u shpërndahen familjeve në zonat e bllokuara në Dibër Shpërndarja do të nisë në zonat e bllokuara...

Kek me qumësht panda

Kek me qumësht panda Duhen: 1 kuti qumësht panda, (qumësht panda është qumësht i kondesuar, i trashë, shumë i ëmbël, panda është emri i paketimit) 4 vezë, 2...

Latest news

Eurodeputetja gjermane kundër Ballkanit të Hapur: Minon procesin e anëtarësimit në BE

Nënkryetarja e Delegacionit në Komitetin Parlamentar të Asociimit BE-Ukrainë dhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe anëtare e Delegacionit në Parlamentin e...

“Skandal diplomatik”, Berisha: Rama shpërtheu në sharje prej ordineri ndaj Bullgarisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me komentet e kreut të qeverisë Edi Rama në Bruksel pas bllokimit të negociatave nga vetoja e...

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...
- Advertisement -