Si i mohoi zotimet për hapjen e negociatave qeveria Rama (film)

Duhet të lëçisni

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Pas vendimit të Këshillit Europian për mos-hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, kryeministri i vendit Edi Rama nëpërmjet një conference për shtyp sqaroi se përgjegjës nuk është ai por Franca e cila ka ndryshuar rregullat e pranimit të vendeve kandidate për zgjerimin e BE-së.

Ndërkohë gjatë fushatës së tij elektorale, Rama u premtoi shqiptarëve se negociatat do të hapeshin me ccdo kusht, dhe se Shqipëria do të bëhej pjesë e Bashkimit Europian.

Ndërsa Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj shprehet se nuk mban mend që kryeministri ti ketë premtuar qytetarëve se negociatat do të happen, por vetëm se do të bëhen përpjekje.

Në video e publikuar nga NewsBomb dëgjohen qartë zotimet e kryeministrit Rama dhe sekretarit të përgjithshëm të PS-së Taulant Balla për hapjen e negociatave brenda vitit 2019.

Deklaratat:

Cakaj:Unë nuk di që unë apo kryeministri kemi premtuar ndonjëherë se negociatat do të hapen. Ne kemi thënë se zotohemi se do bëjmë përpjekje, por nuk jemi zotuar se do të hapen se s’bën.

Rama: Me ccizme, pa ccizme, me taka, pa taka, me këpucë pa këpucë ne do t’i hapim negociatat, ne do ta bëjmë Shqipërinë anëtare të Bashkimit Europian.

Balla: Shpreh bindjen që Shqipëria Brenda vitit 2019 do të hap negociatat me Bashkimin Europian, pavarësisht opozitës rrugore dhe veprimtarisë së saj politike që shkon në kah të kundërt me integrimin europian dhe kërkesave të saj.

Video e plotë:

Shiheni VIDEON DHE ikni o te paturpe!! Ky derdimeni i ministrise jashtme tha nuk i ka premtuar Rama negociatat,ndaj nuk dorehiqet(VIDEO).Ja cfare tha ky Cakaj:"Unë nuk di që unë apo kryeministri kemi premtuar ndonjëherë se negociatat do të hapen. Ne kemi thënë se zotohemi se do bëjmë përpjekje, por nuk jemi zotuar se do të hapen se s’bën.”, tha Caka.Shiheni VIDEON dhe ikni o te paturpë,o karaktere mizerabel boll u hoqet zvarre si zvarranike.

Publiée par Petrit Vasili sur Samedi 19 octobre 2019

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...