Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dështimi i negociatave/ Maqedonia e Veriut krijon qeveri teknike deri në mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

Nga 27.al 0

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ai i VMRO-së, Kristian Mickoski dhe partitë shqiptare pritet të bien dakord në mbledhjen e sotme për caktimin e datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Gjithashtu mësohet se në mbledhje do dakortësohet për formimin e një qeverie teknike në përputhje me Marrëveshjen e Przhinos.

Pas vendimit të Këshillit të Bashkimit Evropian për mos-hapjen e negociatave Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i opozitës Hristijan Mickoski propozuan zgjedhje të shpejta të parakohshme, të cilat do të parapriheshin nga një qeveri teknike 100 ditë para se të mbaheshin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej