“Shqipëria fiton të ardhmen”, Mesila Doda: Rama e shkuara e trishtë e një diktature kleptokrate në vend

Duhet të lëçisni

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Sekretarja e përgjithshme e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Mesila Doda ka akuzuar kreyministrin Edi Rama se ka përdorur reformën në drejtësi për të fshur skandalet e qeverisë, dështimet dhe shkatërrimin që ai i ka bërë vendit.

Përmes një postimi në Facebook, Doda shkruan se në 25 prill nis rruga e Ramës dhe bashkpuntorëve të tij drejt hekurave të qelisë ndërsa Shqipëria fiton të ardhmen e saj.

Gjithashtu Doda e ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si e shkuara e trishtë e një diktature kleptokrate në vend.

Postimi i plotë

Ramziu…. reforma në drejtësi nuk është mbulesa ku ti të fshehësh skandalet e qeverisë tënde, dështimet dhe shkatërrimin që i bëre këtij vendi.
Reforma në drejtësi është shembulli se si një plagë të sistemit tonë, ti e more në duar e shkërrmoqe dhe e fute në xhep. Sigurisht që ky akt pati pasoja të frikshme, sistemi demokratik u përvetësua në një dorë sepse gardianin ti e bleve, kriminelët u liruan nga burgjet, mijëra çështje mbetën pa u gjykuar, pushtetarët vazhduan të vjedhin pa u hyrë gjëmb në këmbë.
Mos u kacavirr pas reformës në drejtësi si pas pasqyrave. Në 25 prill nis rruga jote dhe bashkpuntorëve të tu drejt hekurave të qelisë ndërsa Shqipëria fiton të ardhmen e saj. Ti je e shkuara e trishtë e një diktature kleptokrate në vend.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...