- Advertisement -

TAG

25 prill

PD zgjedh emrin e koalicionit, regjistrohet sot në KQZ

Sot, Lulzim Basha do të dorëzojë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e koalicionit opozitar, madje mësohet dhe emri i këtij të funit. Opozita do...

Basha: Në 8 vite Rama solli vetëm dështime, me 25 prill do të humbasë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar një video-mesazh tjetër, që sipas tij, tregon dështimet e kryeministrit Edi Rama. Basha shprehet se në tetë...

Basha: Shqipëria ka mbetur në vendnumëro me Ramën, më 25 Prill do të fitojë Shqipëria! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se vendi ka ngecur në baltë që prej 8 vitesh, ndërsa theksoi se më 25 Prill do...

Basha mesazh për zgjedhjet: Shqipëria meriton të kthehet në rrugën e duhur

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dhënë mesazh për 25 prillin duke nxjerrë sloganin e fushatës. Përmes një postimi në Facebook, Basha thotë se Shqipëria...

Basha: Më 25 prill Rama do të humbë dhe do të fitojë Shqipëria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka deklaruar se Shqipëria ka 8 vjet që është në baltë me Ramën. Me anë të një statusi në...

Nuk e ka fajin populli/ Qeveria në vend të vaksinës ka zgjedhur shkopin e gomës (film)

Është e vetmja qeveri në botë që tregon me gisht popullin e saj. Është e vetmja qeveri në botë që bën fajtor popullin përse...

Basha jep mesazhin: Në 25 prill, Shqipëria do të fitojë dhe Rama do të humbë!

Kreu i PD, Lulzim Basha ka nisur ditën e sotme me mesazhin që tashmë po bëhet "refren" i demokratëve për fushatën elektorale. "Në 25 Prill,...

Rama e konfirmon: Zgjatet gjendja e Emergjencës përtej 25 prillit (film)

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të zgjatet gjendja e Emergjencës pas 25 prill. Duke iu përgjigjur një qytetari Rama u shpreh:...

Latest news

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Ndryshon ligji në Gjermani: Postierët mund të hapin paketat në rast u duken të dyshimta

Gjermania ndryshon ligjin për Shërbimin Postar dhe detyron postierët që t’i dorëzojnë në polici paketat që u duken të dyshimta. Organeve të policisë dhe të...
- Advertisement -