Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shoqëria civile, protestë që sot poshtë zyrës së Edi Ramës!

Nga Klodiana 0

Shoqëria civile ka dal ditën e sotme për të protestuar kundër qevrisë së Rilindjes dhe kryeministrit Edi Rama.

Mëngjesin e sotëm dhjetëra protestues me pankarta në duar janë pozicionuar përpara zyrës së Edi Ramës, duke kërkuar ndaljen e masakrës korruptive të qeverisë nëpërmjet ndërtimit të hidocentraleve në lumenjtë e vendit.

Protestuesit deklaruan se me ndërtimin e këtyre hec-eve, shumë njerëz rrezikojnë të humbin shtëpitë e tyre, tokat bujqësore, ujin e pijshëm, furnizimin me ujë për vaditje dhe peizazhin e trashëguar prej brezash.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej