- Advertisement -

TAG

protest

Rikthehen protestat për naftën, sot në orën 17:00 para kryeministrisë

Ditën e sotme në orën 17:00 do të rikthehen protestat sërish para kryeministrisë. Organizatorët kanë njoftuar se protesta synon që qeveria të reflektojë dhe...

Policia “frikësohet” nga protestuesit, krijojnë kordon para Kryeministrisë

Teksa protestuesit janë nisur nga qendra drejt kryeministrisë, policia ka marrë masa, duke krijuar kordon para Kryeministrisë. Një numër i konsiderueshëm policësh janë të angazhuar...

Nesër protesta e Berishës, “blindohet” Kryeministria

Nesër në orën 12:00 ish-kryeministri Sali Berisha ka thirrur protestë përpara selisë së Partisë Demokratike. Qëllimi ashtu sikurse është bërë me dije është që...

Kundër Green Pass, protestuesit mbushin rrugët e Bukureshtit/ Demonstrata të dhunshme në Rumani

Një numër i madh njerëzish po protestojnë në rrugët e Bukureshtit për shkak të certifikatave të COVID-19, dhe protestuesit kanë arritur të hyjnë në...

Banorët në Elbasan protestojnë për mbifaturimet e ujit. Reagon Ndërmarrja e Ujësjellësit: Gabim nga punonjësit, u shkarkuan

Disa banorë të Elbasanit kanë dal në protestë për shkak të mbifaturimit të ujit. Banorë të lagjes “Shënkoll” në Elbasan njoftojnë se janë bërë...

Në Kosovë kalohet vetëm me vaksinë Covid, Sazan Guri shpërthen kundër Albin Kurtit: Je tu vepru gabim or majk!

Aleanca për Mbrojtjen e Jetës ka zhvilluar një protestë ditën e sotme para Ambasadës së Kosovës në vendin tonë, kundër vendimit të qeverisë Kurti...

Naftëtarët e Ballshit në protestë: Po u mbyll rafineria, s’ka më Mallakastër

Naftëtarët e Rafinerisë së Ballshit protestuan sërish përpara uzinës për të kërkuar shlyerjen e plotë të pagave të prapambetura. Ata këmbëngulin se do ta...

Fermerët nuk heqin dorë, sot protesta e rradhës, cilat janë 6 kërkesat e tyre

Fermerët e Myzeqesë dhe të Lushnjës, kanë njoftuar sërish një protestë gjatë ditës së sotme, pasi nuk kanë marrë asnjë reagim nga Ministria e Bujqësisë....

Banorët protestë para bashkisë së Durrësit: Të rikonstruktohet pallati

Ditën e sotme qytetarët në Durrës kanë dalë në protestë pasi gjykata e Durrësit u rrëzoi kërkesën për pezullimin e punimeve të një objekti...

Një qeveri vetëm me burra, gratë afgane dalin në protestë

Dhjetëra gra në Kabul dhe provincën verilindore të Afganistanit Badakhshan kanë protestuar kundër formimit të qeverisë së përkohshme talibane, të përbërë nga burra, për...

Latest news

“Po vdes”, Çiljeta publikon videon: Kam një …

Çiljeta Xhilaga është një nga emrat më të hershëm të estradës shqiptare. Këngëtarja është një ndër artistet më të ndjekura në Shqipëri dhe më...

E rëndë/ 25-vjeçarja gjendet e vdekur në mes të rrugës

Një 25-vjeçare është gjetur e vdekur ditën e sotme në rrugën “Lekë Dukagjini” në Prishtinë. Lidhur me ngjarjen e rëndë, vdekjen e saj e...

Covid-19/ Rriten frikshëm infektimet, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, rezulton se numri i të infektuarve me Covid-19 në vend është në rritje nga dita...

Grabitën 4 banesa, policia italiane arreston 4 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, pasi akuzohen për grabitjen e katër banesave. Sipas mediave italiane 4 shqiptarët nga mosha 22 deri në 37...

Bashkëshorti i saj erdhi nga Italia për ta kërcënuar, shqiptarja tregon historinë e dashurisë që nisi në 97-ën

“Në fund të fundit, e vërteta doli në pah, tani që zyra jote (naziste) në Tiranë është e mbyllur, duhet të jesh më e...
- Advertisement -