Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkodër, policia bllokon “Ferrarin” 200 mijë € (film)

Nga Media 0

Policia e Shtetit vijon operacionin për sekuestrimin e pasurive të përftuara me veprimtari të paligjshme.

Gjatë ditës së djeshme me urdhër të gjykatës u bë sekuestro e pasurisë së Kacjolin Zefit, i cili sipas Policisë së Shtetit është i arrestuar për trafik droge në 29.11.2016.

Kacjolin Zefit i janë sekuestruar 246 m2 pasuri e paluajtshme dhe 3 automjete luksoze.

a) Apartament 78 m2 në qytetin e Shkodrës
b) Ndërtesë 100m2
c) Truall 53 m2 me 15 metra objekt,

d) 3 automjetet në pronësi të Kacjolin Zefit që janë sekuestruar
-Automjeti tip “Ferrari” me vlerë rreth 200 mijë euro,
-Automjeti tip “Porsche” me vlerë rreth 100 mijë euro,
-Automjet tip “Peugeot” me vlerë 10 mijë euro.

ShkodërNë kuadër të plan-operacionit "Vjeshtë 2017" sekuestrohen 246 m2 pasuri e paluajtshme dhe 3 automjete luksoze.Me 26.09.2017 nga strukturat e D.V.P. Shkodër në bazë të procedimit penal nr. 194 të datës 12.02.2017 "Pastrim i produkteve të veprës penale" u bë ekzekutimi i vendimit të sekuestros preventive të vendosur nga Gjykata e Shkallës se Parë Shkodër me vendim nr. 825 me datë 22.09.2017, për pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme në pronësi të shtetasit K.Z. (arrestuar për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike” me date 29.11.2016), ku janë sekustruar pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme si më poshtë:a) Apartament 78 m2 në qytetin e Shkodrësb) Ndërtesë 100m2 c) Truall 53 m2 me 15 metra objekt,d) 3 automjete në pronësi të shtetasit Kacjolin Zefi, si më poshtë:-Automjeti tip "Ferrari" me vlerë rreth 200 mijë euro, -Automjeti tip "Porsche" me vlerë rreth 100 mijë euro,-Automjet tip "Peugeot" me vlerë 10 mijë euro.

Posted by Policia e Shtetit on Wednesday, September 27, 2017

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej