- Advertisement -

TAG

pasuri

KPA shkarkon gjyqtarin Idriz Mulkurti, nuk justifikoi dot pasurinë

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Apelit të Krimeve të Rënda,...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

PD e denoncoi për fshehje të pasurisë, SPAK konfirmon: Po hetojmë deputetin e PS

Prokuroria e Posaçme konfirmon se ka nisur hetimin ndaj deputetit socialist Ervin Bushati pas kallëzimit të Partisë Demokratike për mosdeklarimin e pasurisë. SPAK i është...

Kishte probleme të shumta me pasurinë, por mbajti shpresa te KPA prej dy vitesh, merret vendimi final për kreun e Gjykatës

KPA lë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e ish-kreut të Gjykatës së Beratit, Agron Valva, i cili ishte marrë që prej muajit...

Të hënën para Vettingut/ Fatmira Hajdari 18-fishoi pasurinë, probleme në 5 deklarata ndër vite

Nga viti 2003, kur ka bërë deklaratën e parë të pasurisë dhe deri në 2017, kur është deklarata e fundit që është marrë në...

“Anti-KÇK”/ Sot do të sekuestrohet një tjetër pasuri e mafies

E ftuar në “ABC e mëngjesit” zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda u shpreh se sot pritet të ketë një tjetër goditje. “Sot do të ketë...

Zbardhet pasuria e Kryetares së KLGJ, Naureda Llagami

Janë publikuar deklaratat e pasurisë për Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Për pasurinë e Kryetares së Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami në publikimin...

Ambasada amerikane: 1 në 3 gjyqtarë shqiptarë nuk justifikojnë pasuritë e tyre, deklarojnë 250 mijë euro në vit

Ambasada e SHBA në Tiranë ka përcjellë një tjetër mesazh të fortë për luftën kundër krimit dhe korrupsionit në sistemin gjyqësor. Në një video të...

“Dentistit” i sekuestrohen 750 mijë euro pasuri

Në hetimin për pastrim parash nisur 18 muaj më parë finalizohet operacioni për identifikimin, gjetjen dhe sekuestrimin, me qëllim konfiskimin dhe rikuperimin e pasurive,...

Eurostat: Shqipëria më e varfëra në Europë

Shqipëria me të treja rajonet e saj  (veri, qendër, jug) renditet më e varfra në Europë sipas një krahasimi që bëri Eurostat për të...

Latest news

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...
- Advertisement -