Shifra të larta të infektuarish me Covid, humbin jetën 9 persona

0
183

Gjatë 24 orëve të fundit në Malin e Zi nga 1 435 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 426 raste të reja dhe kanë humbur jetën 9 persona.

Rastet e reja me Covid janë konfirmuar në Podgorica 136, Niksic 118, Pljevlja 36, ​​Bijelo Polje 26, Bar 23, Berane 22, Ulqin 12, Kolasin 10, Kotor 8, Andrijevica 8, Budva 7, Cetinje 5, Herceg Novi 3, Tivat 3, Tuzi 3, Savnik 2, Zabljak 2, Danilovgrad 1, Pluzine 1.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 437 pacientë.