Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sherri pranë QS/ Reagon Kryetari i Studentëve, Kina: Stop dhuna ndaj studentëve. Të kapen autorët (film)

Nga Ejona 0

Një sherr masiv ka ndodhur ditën e djeshme në ambientet e një godinë shtetërore në Qytet Studenti, ndërsa filli i konfliktit ishte pranë Fakultetin Ekonomik.

Dy persona kanë hyrë në ambientet e fakultetit dhe kanë ngacmuar dy vajza, veprim ky që është bërë shkak i sherrit të ashpër.

Pas këtij konflikti, studentët pranë FEUT janë ngritur në protest duke shprehur shqetësimin e tyre për sigurinë dhe mësimdhënien.

Në një prononcim për mediat, kryetari i studentëve Kristian Kina shprehet se ky është një rast që nuk duhet të përsëritet.

Kina siguron të gjithë studentët e Fakultetit Ekonomik që të vazhdojnë mësimmarrjen në mënyrë të qetë si dhe bën thirrje që të arrestohen dhe të vihen para përgjegjësisë autorët e kësaj ngjarjeje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej