Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shënohet viktima e parë në Turqi nga Koronavirusi

Nga Klodiana 0

Mëngjesin e sotëm është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në Turqi, ndërkohë numri i të prekurve është 98 persona.

Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, në një deklaratë për mediat tha se në betejën me COVID 19 ka humbur jetën pacienti i parë i infektuar në Turqi.

Mediat vendase raportojnë se pacienti ishte mashkull i moshës 89-vjeçare që ishte infektuar me COVID-19 nga punonjësi i tij.

Ndërkohë vetëm në 24 orët e fundit Turqia zbuloi 51 raste të reja të COVID-19.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej