Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Servet Pëllumbi: Protesta ka edhe në Francë, deklaratat e Metës janë në panik

Nga Media 0

Ish-kreu i Kuvendit në radhët e socialistëve Servet Pëllumbi është shprehur se situata politike në vend nuk ka asgjë të pazakontë.

“Situata politike është komplekse, gjithnjë mund të bëhet më shumë, në radhë të parëpërt të zbatuar programin që është zotuar para qytetarëve. Nuk ka asgjë të jashtëzakonshme, janë situata që ndodhin dhe në vende të tjera.

Protesta ka dhe në Francë po Macroni vijon punën prej 5 muajsh. Nuk ka pse të bëhen zgjedhje të parakohshme, Kushtetuta është e qartë që zgjedhjet bëhen njëherë në 4 vjet, përveç rasteve të humbjes së mazhorancës në Kuvend”, deklaroi Pëllumbi.

“Deklaratat që kanë panik nuk komentohen”, u shpreh Pëllumbi, lidhur me mundësinë që presidenti Meta të lërë mandatin e tij, për ti dhënë zgjidhje krizës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej