Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rroftë sebepi!/ Policia raprezalie në zyrat e syri.net, por lajmin e përhapi Top Channel (film)

Nga 27.al 0

Një intervistë e një sizmiologu grek në Top Channel ka qarkulluar në mediat online, përfshirë këtu syri.net, i cili është i vetmi që u vu në morsën e policisë së Edi Ramës. Kjo e fundit zbrakoi në zyrat e kësaj mediaje dhe arrestoi një gazetar që gjeti në punë, pa vendim gjykate, pa një urdhër të shkruar në një copë letër.

Lajmi në fjalë u sqarua dhe përgënjeshtrua nga syri.net dhe nga asnjë portal tjetër që e botoi. Fjala vjen, 27.al nuk u mor fare me një njoftim të këtillë.

Edi Rama po përdor si pretekst lajmet për tërmetet që të eleminojë mediat kritike ndaj qeverisë së tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej