Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rritet numri i të infektuarve në Gjermani, shkalla e vdekshmërisë e ulët

Nga Klodiana 0

Në Gjermani vazhdon të rritet numri i të infektuarve me koronavirusi.

Sipas autoriteteve numri i të testuarve pozitv me Covid-19 është rritur në rreth 51 mijë kurse numri i viktimave numërohen në 351.

“Arsyeja pse kemi kaq pak vdekje në Gjermani në krahasim me numrin e të infektuarve shpjegohet me faktin se ne bëjmë një sasi të madhe të testeve laboratorike”, tha Christian Drosten, virolog në Spitalin Charite të Berlinit.

Ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn në Berlin tha se është ende një qetësi para stuhisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej