Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rita Ora e bekuar që do këndojë pë Nënë Terezën

Nga Rexhina Biba 0

Pas pjesëmarrjes në VMAS në MTV ajo ishte e ftuar në emisionin “The tonight show” të Jimmy Fallon ndërsa tani do të këndojë në Romë  para Papa Françeskut në nderim të Nënë Terezës. Këngëtarja u nis mbrëmjen e kaluar drejt aeroportit për të udhëtuar drejt Romës dhe ndihet kaq e bekuar për të gjitha këto që po i ofron jeta. Këngëtarja dhe aktorja është njëra nga interpretueset e zgjedhura për të kënduar në bazilikën e shën Pjetrit në Romë, Itali me datë 3 shtator .

rita

 

Bashkë me të do të performojnë edhe Ermonela Jaho, Inva Mula dhe Saimir Pirgu. Gjatë intervistës për Jimmy Fallon,  Rita ka ndarë emocionet që po përjetonte për faktin që do të këndojë në Vatikan. “Kur pashë emrin “Papa” dhe më pas  listën e të ftuarve, bërtita me zë të lartë. Është një nder i madh për mua që të këndoj në nder të shenjtërimit të Nënë Terezës””, tha këngëtarja ndërkohë që vetëm një orë më parë po shijonte bukuritë e Romës, në pritje të koncertit.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej