- Advertisement -

TAG

nene tereza

Në agorën e Shkupit po përtërihet fryma e Shën Nënë Terezës

Një dorë që shtrihet kur e ke më së vështiri, një buzëqeshje që të dhurohet kur je i kapluar nga mërzia dhe skamja, janë...

Shqipja e Nënë Terezës rikthehet në folenë e saj

Kjo çka po ndodh aktualisht në Shkup flet për mënyrën se si mund të menaxhohet një kauzë e drejtë, pa patur nevojë të përdoret...

Zhdukja e shtëpisë së Nënë Terezës/ Dritëhijet (edhe shqiptare) e një privatizimi!

Investitori “Amadeus Development” ka qenë dashur të paktën të rishqyrtojë planin e tij (nëse veç ka pasur ndonjë plan) dhe në bashkëpunim me shoqërinë...

Ibrahim Farka nga miqësia me familjen e Nënë Terezës tek lufta kundër enveristëve

Nga Marsida Najdeni* Djali i madh i familjes Farka, zoti Ibrahim Farka, lindi më 13 mars 1907 në Tiranë në një familje ku mbizotëronte harmonia...

meZi e duam Nënë Terezën

Nga Eljan Tanini Ende vazhdojnë dyshimet se çfarë bëri Nënë Tereza për Shqipërinë! Ndërkohë, serbët po ta kishin të tyren një figurë të tillë mund të ndryshonin...

Shenjtërimi i Nënë Terezës, Meta: Ditë feste për kombin shqiptar dhe gjithë njerëzimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, thotë se “Dita e Shenjtërimit” të Nënë Terezës është një festë për mbarë kombin shqiptar, për botën katolike dhe...

Kur një djaloshi shqiptar i doli Nënë Tereza në ëndërr…

Nga Avni Delvina Ideja e kësaj grafike është zgjidhja e problemit të bandave në Shkodër e kudo në Shqipëri...Një djaloshi, Nënë Tereza i del në...

13 qershor, 1986/ Presidenti Ronald Regan qesh së bashku me Nënë Terezën

Sot janë shënuar dy vite nga shenjtërimi i Nënë Terezës. Në nder të kësaj dite, Ambasada Amerikane ka postuar në faqen e saj në Facebook një...

Rama: Shërbim falas ku askush s’paguan, ka vetëm te motrat e Nënë Terezës

Pasi ka kërkuar ndjesë për gabimin me tarifën e "Rrugës së Kombit”, duke e justifikuar me eksperiencën e panjohur për vendin tonë, Rama ka...

Vdes një i burgosur, po transportohej për në QSUT pas problemeve shëndetësore

Një i burgosur ka humbur jetën teksa po transportohej për në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Mësohet se 37-vjeçari, me inicialet A.K, kishte shfaqur probleme...

Latest news

Novela grafike shqiptare/ E bija e Hënës dhe e Diellit

Novelat grafike janë disa tregime nëpërmjet imazheve grafike të njohura edhe si Fumeti comics strip. Ato bazohen tek filma, shfaqje teatrale dhe performanca të ndryshme...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...

“Mos pini ujë nga çezma”, IGJEUM paralajmëron banorët: Duke filluar nga sonte dhe pesë ditët në vijim priten…

Nisur nga parashikimet dhe të dhënat e motit sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) duke filluar që sonte dhe për 5-së...

Gruaja e 71-vjeçarit mund të hetohet nga prokuroria, ja çfarë akuze mund të ngrihet

Floresha Zhidru, bashkëshortja e 71 vjeçarit Lefter Zhidru, mund të hetohet për moskallëzim krimi nga prokuroria. Bëhet me dije se ajo ka gënjyer policinë, duke...
- Advertisement -