- Advertisement -

TAG

Saimir Pirgu

Ermonela Jaho dhe Saimir Pirgu bëhen bashkë në skenën gjermane (film)

Dy artistët shqiptarë, që njihen si dy yje të operës botërore, Ermonela Jaho e Saimir Pirgu, janë bërë bashkë në shfaqen “Madam Butterfly” në...

Jashtë protestohet, Rama në Kuvend: E tha bukur Saimir Pirgu…(live)

Ndërsa qindra protestues janë mbledhur jashtë ambienteve të Parlamentit, Rama mori fjalën i pari në seancë. Kreu I qeverisë tha se opozita është futur në rrugë pa...

Protestat e Tiranës, Pirgu: Do më duhen 200 mijë shfaqje që të rekuperoj një gomë të djegur

Saimir Pirgu, tenori shqiptar i famshëm në botë ndodhet këto ditë në Tiranë, në kuadër dhe të Samitit të II të Diasporës, ku mori...

Ambasadorë të Kombit Shqiptar nuk janë vetëm artistët

Nga Endrit Hoxhaj Në çdo vend të botës të shkojnë shqiptarët, gjithëherë kokën e kanë pas në vendlindjen e tyre! Në këtë kuadër, kam vëne...

Pylli orbital/ Tenori Saimir Pirgu i bashkohet nismës së Bashkisë

Aksionit të Bashkisë të Tiranës në mbjelljen e 500 pemëve të reja te mbikalimi i Saukut,  iu bashkua tenori shqiptar me famë botërore, Saimir...

Shqiptarët Ermonela Jaho e Saimir Pirgu mahnisin Argjentinën, 5 minuta duartrokitje (film)

Ermonela Jaho dhe Saimir Pirgu kanë mahnitur publikun e Buenos Aires. Mbrëmjen e kësaj të marte është vënë në skenë opera “La Traviata”, ku rolet...

Ermonela Jaho e Saimir Pirgu takohen për “Traviatën” në Argjentinë

Dy artistët shqiptarë, Ermonela Jaho e Saimir Pirgu do të shfaqin operën “Traviata” më 12 shtator në Buneos Aires, në Argjentinë. Rolet kryesore Violetën dhe...

Tenori shqiptar Saimir Pirgu këndon në një emision hollandez (film)

I ftuar në studion e programit “Podium Witteman” tv NPO në Hollandë, Tenori i famshëm Saimir Pirgu ka performuar arjen e famshme “La Donna...

Samir Pirgu, shqiptari i parë që nominohet për Grammy

Tenori shqiptar me famë ndërkombëtare, Saimir Pirgu është zyrtarisht shqiptari i parë në botë që është nominuar për çmimin Grammy. Pirgu njofton se, opera King...

Tenori shqiptar Saimir Pirgu fiton çmimin “Verona Lirica Award 2016″

Tenori shqiptar me famë botërore Saimir Pirgu është vlerësuar me çmimin "Verona Lirica Award 2016”. Medalja i është dhënë tenorit shqiptar mbrëmjen e 13 nëntorit...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -