Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Riroganizimi i PD-së/ Stafa: problemet janë në qëndër jo në bazë

Nga Luljeta 0

Kryetari i Partisë Demokratike për degën Durrës, Osman Stafa, është kundër kryetarit Basha për riorganizimin e PD-së. Stafa nuk e konsideron lëvizje të mirëmenduar politike idenë për ristrukturimin e strukturave të partisë në rrethe. Sipas tij mosfunksionimi si duhet i strukturave është pasojë e keqmenaxhimit nga qendra, ku koordinatorët në Durrës nuk vijnë prej datës së zgjedhjeve vendore. Kryetari i Partisë Demokratike Durrës, Osman Stafa, ka kundërshtuar ashpër propozimin e lidershpit demokrat për ristrukturimin e degës. Sipas Stafës, rezultatet negative të opozitës në zgjedhje janë pasojë e mungesës së koordinimit.

Stafa tha se të deleguarit prej dy vjetesh nuk kanë trokitur në derën e PD-së në Durrës.”Udhëzimi që ka ardhur si model nuk përshtatet me formën e organizimit dhe momentin në të cilin u lançua për tu zhvilluar. Duhet të heqin dorë nga fushatat dhe dënimet kolektive. Duke filluar që nga Sekretari Organizativ i PD që prej dy apo tre vitesh janë zgjedhur në atë pozicione, nuk kanë zbritur, nuk kanë marrë mendim apo konsultim me bazën e PD, strkturat e PD, Kryesinë e PD, me kryetarin e PD të degës Durrës”.  Kreu i PD-së Durrës deklaron se do t’i mbajë përgjegjësitë e tij si kryetar për humbjen në zgjedhjet lokale, ndonëse sipas tij ato ishin të manipuluara. /oranews

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej