Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Riatdhesimi i shqiptarëve/ Kthehen edhe 122 qytetarë nga Zvicra

Nga Ejona 0

Qeveria shqiptare filloi para dy ditësh procesin e riatdhesimit të shqiptarëve që kishin mbetur jashtë kufirit si pasojë e izolimit nga pandemia globale.
Pas Italisë dhe Anglisë edhe 122 shqiptarët që kishin mbetur në Zvicër u riatdhesuan sot në Tiranë.
Ndërkohë më herët kanë mbërritur 127 persona nga Gjermania të cilët kishin mbetur të bllokuar atje pas mbylljes së kufijve.
Ata që po kthehen po bëhen me “selektim” nga Ministria e Punëve të Jashtme pasi ka një rregull të vecantë çka do të totë se ata që janë resident në vendet ku ndodhen aktualisht nuk do kthehen thuhet në vendimin e qeverisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej