Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E moshuara nga Vlora: Kam dy ditë që pi ujë me sheqer, dua të më kapë koronavirusi të iki në gropë (film)

Nga Media 1

Kryeministri Rama urdhëroi izolimin e njerëzve për të ndaluar përhapjen e pandemisë së Koronavirusit madje pretendon se në këtë mënyrë po ndihmon më së shumti të moshuarit.

Por një e moshuar nga Vlora ka folur mes lotësh se jeton komplet e vetme në këto ditë të vështira që po kalon i gjithë populli shqiptar dhe jo vetëm. Ajo shprehet se ka dy ditë pa ngrënë dhe askush nuk është interesuar për të.
“Jam 84 vjeçe jam pa njeri fare në shtëpi. Po pi ujë me sheqer. Dhe do dal le të më marrë dhe të më fusë në bug policia se unë po rri pa ngrënë. I dërgova sekretares së Dritan Lelit dhe nuk e vuri ujin në zjarr dy ditë pa bukë, ujë me sheqer piva mbrëmë. Nuk më zinte gjumi. Sikur një dorë makarona të kisha të bëja supë. Unë nuk und të kërkoj në lagje tani”, shprehet e moshuara.

Loading...

Komente (1)

  1. Ju lutem me dergoni numrin e telefonit te kesaj nënës , se dua ti coj ushqime.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej