- Advertisement -

TAG

Vlora

Qytetari nga Vlora: Të vaksinohen në fillim mosha të reja, por të mos diferencohen të moshuarit (Film)

Procesi i vaksinimit vijon në të gjithë territorin. Tashmë në disa qytete janë vaksinuar bluzat e bardha dhe ka vijuar vaksinimi i të moshuarve. Një...

Manastirliu tregon si do përzgjidhen personalitetet e moshuara që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar nga Vlora se kriteri i përzgjedhjes së të moshuarve personalitete mbi 80-vjeç që do të vaksinohen të...

Vrasja makabre e çiftit shqiptar, ekspertiza zbulon dhunën ç’njerëzore ndaj gruas

Gjatë inspektimit për hetimin e vrasjes së dyfishtë, ku viktimat janë Shpëtim dhe Teuta Pasho nga Vlora, u gjet nga karabinierët në fushë pranë...

Vlora epiqendër e Covid-19, raste pozitive në radhët e prefekturës, shkollës dhe policisë

Vlora ishte epiqendra e Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë raportoi se në qytetin bregdetar vetëm gjatë ditës së sotme janë shënuar...

4 ditë i humbur/ Gjenden në Mavrovë rrobat dhe makina e Ermal Ngucajt

Prej 4 ditësh Ermal Ngucaj nga Vlora ka humbur çdo kontakt me familjen e tij, Policia është vënë në kërkim pas denoncimit të familjarëve, ndërkohë...

Dogji shtëpinë dhe rrahu babanë, arrestohet 25 vjeçari në Vlorë

Një 25 vjeçar nga Vlora është arrestuar ditën e sotme, për shkak se i ka vënë zjarrin shtëpisë së tij dhe ka dhunuar të...

Arrestohet 44 vjeçari nga Vlora, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar

Është arrestuar ditën e sotme një 44 vjeçar nga Vlora, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Bëhet me dije se është vënë në pranga...

Arrestohet 35-vjeçari nga Vlora, goditi me grushta punonjësin e OSHEE

Një 35 vjeçar nga Vlora ka rënë në prangat e policisë pasi ka goditur me grushta dhe me mjet të mprehtë një punonjës të...

Operacioni antidrogë Shqipëri-Itali, zbulohet “koka” e grupit kriminal nga Vlora

Kreu i grupit kriminal që transportonte drogë nga Shqipëria në Itali është shqiptar. Detaje të reja janë mësuar nga operacioni antidrogë Shqipëri-Itali. Raportohet  se kreu...

Tentoi të çonte 18 klandestinë në Itali, kapet skafisti nga Vlora

Policia ka arrestuar sot një 45 vjeçar nga Vlora, i cili dyshohet se tentoi të trafikonte me skaf nga Kavaja për në Itali 18...

Latest news

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Franca vazhdon vaksinimin me Johnson & Johnson

Franca ka në plan të vazhdojë vaksinimet kundër Covid-19 me vaksinën e prodhuar nga Johnson & Johnson, pavarësisht raporteve të efekteve anësore të trombozës...

Mali i Zi: Mohimi i gjenocidit rrezikon qeverinë e reformuar

Ministri malazez i Drejtësisë, Vladimir Leposaviq mohon gjenocidin në Srebrenica të Bosnjës. Kjo mund të shkaktojë shpërbërjen e qeverisë të krijuar vjeshtën e kaluar...
- Advertisement -