- Advertisement -

TAG

Zvicër

Mjekët e diasporës letër kryeministrit: Jemi pranë një bombe, Shqipëria si Lombardia

Doktoresha Elona Cekani në Zvicër dhe disa kolegë të tjerë të saj i kanë dërguar një letër kryeministrit, presidentit dhe krerëve të shtetit kërkojnë...

Sulm terrorist në Zvicër, e dyshuara plagos dy shtetase të tjera

Një grua zvicerane kapi një grua nga qafa dhe plagosi një tjetër vajzë me një thikë të dhëmbëzuar në një dyqan në qytetin jugor...

Europa League, Tirana luan në Zvicër ndaj kampionëve të Joung Boys

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti, i cili ka përcaktuar çiftet e skuadrave që do të përballen me njëra-tjetrën në fazën “play off”...

Shpëtoi gruan me rripin e pantallonave, shqiptarja “heroinë” në Zvicër: Ishte poshtë trenit (film)

Antigona është vajza që është kthyer në një heroinë në Zvicër, pasi ka bërë një gjest vertetë të jashtëzakonshëm. Ajo ka arritur të shpëtojë në...

Çmenduria e shqiptarit në Zvicër, ndërton akuariumin 1 milion franga (film)

I apasionuar pas akuakulturës Hamez Gashi këtë të mërkurë në një lidhje për “Abc-në e Mëngjesit”, ka treguar për pasionin e tij. Gashi është shprehur...

Pjesa më e madhe e Europës po i lehtëson masat e izolimit

Në të gjithë Evropën, vendet po i lehtësojnë masat e izolimit, duke shpresuar se nuk do të çojnë në një valë të dytë të...

Studiuesit në Zvicër: Kemi gati pajisjen që mund ta zbulojë koronavirusin në ajër

Studiuesit në Zvicër besojnë se koronavirusi mund të gjendet edhe në ajër, prandaj, ata kanë krijuar një pajisje që e detekton virusin në hapësirë. Koronavirusi...

Shkon në 1.177 numri i viktimave në Zvicër, 25.971 të infektuar në total

Ka shkuar në 1,177 persona, numri i të vdekurve nga koronavirusi në Zvicër. Teksa shifrat rriten dita ditës, vetëm në orët e para të...

Zvicra, 831 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

831 viktima të reja janë shënuar në Zvicër nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Numri i viktimave në Zvicër dje ishte 805 kurse sot...

18 mijë të infektuar me koronavirus në Zvicër, 432 të vdekur

Në Zvicër janë shënuar deri tani 18 mijë persona të infektuar, kurse numri i të vdekurve është 432 vetë. Agjencia e Shëndetit Publik deklaroi se...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -