Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Refuzoi takimin me Thaçin, Kurti: Datën e formimit të qeverisë e cakton LDK-ja

Nga Ejona 0

Kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar në lidhje me refuzimin që ai i bëri presidentit Thaçi për formimin e qeverisë.

“Ne e kemi qëndrimin tonë atë të tyrin. Se kur do të të takohemi këto janë çështje teknike të sekretarive tona”, tha Kurti.

Deklarata e tij u bë në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kurti nuk tha datë se kur do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa.

Presidenti e ka përcaktuar datën e seancës konstituive për 26 dhjetor kur ne ishim aty dhe në kohë rekord e konstituam Kuvendin. Presidenti përcakton datën e konstituimit të kuvendit dhe jo formimit qeverisë, formimin e qeverise e përcakton dikush e jo presidentin. Mua datën ma përcakton LDK, nuk bënë të ketë keqkuptime. Ta vonosh maksimalisht kërcim prej ekstremi në ekstrem tjetër. Takimet do të ndodhin, do të ketë konsultime. Ndërkohë po e intensifikojmë bisedimet”, shprehet Kurti.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej