Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Reforma në Drejtësi/ Rama: Koha e ballos me maska po mbaron

Nga Media 0

Basha: Për 2 vite Edi Rama e vonoi, zvarriti dhe sabotoi me qëllim cdo përpjekje për një reformë të mirëfilltë në drejtësi

Pasi Rama shkruajti në facebook se: Asnjëherë më dakord se sot me ambasadorët e SHBA-BE! Koha e ballos me maska po mbaron! PS gati të votojë që sot Reformën në Drejtësi”, kreu i opozitës Lulzim basha e pasoi me një tjetër koment: E han turpin me buke lideri global”. Deklaratat e kryeministrit dhe kreut të opozitës erdhën menjëherë pas mesazheve të forta që ambasadori i SHBA Donald Lu dhe ajo e BE-së, Vllahutin dhanë për reformën në drejtësi.

Rama e Basha vazhduan me avazin e përherdshëm duke shprehur gatishmërinë për të miratuar reformën dhe duke fajësuar njëri-tjetrin. “Gati PS te votoje qe kete jave? Ka 2 vjet qe genjen. A nuk u tha te njejten gje dhe Fules, Junckerit, Merkelit, Mogherinit, Kerryt, Hahnit?! Per 2 vite Edi Rama e vonoi, zvarriti dhe sabotoi me qellim cdo perpjekje per nje reforme te mirefillte ne drejtesi qe lufton dhe nuk mbron krimin dhe korrupsionin. Mesa duket vazhdon vallen maskecjerre doreperdore me Kocon, Beqjen, Ahmetajn nga njera ane, Shullazin, Tahirin, Ndoken, Prengen dhe Frroket ne anen tjeter. Partia Demokratike ka luftuar dhe do luftoje, mbroje dhe votoje nje reforme ne drejtesi qe jep drejtesi dhe denon krimin dhe korrupsionin e lidhur pandashmerisht me qeverine e ketij qe ne 2 vjet ju vodhi 2.2 miliard euro shqiptareve.”, tha Basha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej