- Advertisement -

TAG

Donald Lu

Adriatik Llalla: Ambasadorja Romana Vlahutin më kërkoi të arrestoj Sali Berishën. Po për Ilir Metën a e kërkuan arrestimin amerikanët? (film)

Në Çim Peka Live ish-kryeprokurori, Adriatik Llalla pohoi se ish-ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin i pati kërkuar në zyrën e tij të arrestonte Sali...

Përplasje pas zgjedhjeve në Kirgistan. 1 i vdekur, 600 të plagosur. Ambasada Amerikane dhe Donald Lu përshëndesin zgjedhjet

Në Kirgistan janë anulluar zgjedhjet. Vendimi u mor pas protestave të mëdha kundër rezultateve të tyre. Si pasojë e përplasjeve në demonstrata një person...

Nën akuzë… – Vetting (film)

Nga Luljeta Progni Donald Lu dhe Romana Vlahutin janë larguar nga Shqipëria me përshtypjet më të mira. Një ditë para se të largohej nga Shqipëria, Vlahutin...

Një lutje për Ambasadoren Kim: Të lutem mos e puth Sorekën

Nga Bislim Ahmetaj Të lutem zonja Kim mos e puth Sorekën pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore. Thjeshtë do të na kujtosh atë puthjen perverse...

Hoxha: Balili u fsheh mes Tiranës në një banesë me qira, në një zonë ku jetojnë rreth 10 ministra

I ftuar në “A2 Sot”, gazetari investigativ, Artan Hoxha, ndër të tjera, rrëfeu se Klement Balili ka qëndruar i fshehur në një zonë në...

Shehi kritika Lu-së: Nuk arrestoi as peshq dhe as gaforre

Një sfidë e Ambasadorit Lu, ishte Reforma në Drejtësi, për të cilën u investua gjatë gjithë karrierës së tij në Shqipëri. Në konceptin e...

Donald Lu hipën mbi biçikletë në zyrën e Veliajt

 Ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu gjatë një takimi me kryebashkiakun Veliaj, në zyrën e këtij të fundit, ka...

Lu: Qeveria, prokuroria, dhe policia shqipare kanë dështuar

Akuza të forta dhe të drejtpërdrejta nga Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu. Ai i është rikthyer edhe njëherë tjetër çështjes së Klement Balilit, i cili...

Rama i përgjigjet Lu për Balilin: Disa vite më parë ishte drejtor, sot është në kërkim

Donald Lu tha se policia dhe prokuroria kanë dështuar në kapjen e Balilit. Pas kësaj deklarate Rama u përgjigj duke thënë se ky person do...

Shfaqja e fundit në Tiranë, Donald Lu tregon lumturinë: Ka qenë një nder i madh rrugëtimi me ju

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, ka mbërritur në Shqipëri, pas fjalës së mbajtur dje në Senat. Ambasada amerikane ka organizuar festën e...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -