Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rasti i parë në Shqipëri/ Foshnja 1 muajshe infektohet me koronavirus, dërgohet tek Infektivi

Nga Ejona 0

Situata e krijuar për shkak të pandemisë së koronavirusit në vend sa vjen e përkeqësohet, ndërkohë që sot bëhet me dije një tjetër lajm i hidhur.

Një fëmijë rreth një muajsh e gjysmë ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai ndodhet i shtruar tek spitali Infektiv, në pediatrinë e QSUT-së, pasi shfaqi simptoma të virusit.

Dyshohet se fëmija eshte infektuar nga e ëma, nderkohë që pritet të dalë përgjigja e tamponit edhe për të. Bëjmë me dije se ky është rasti i parë në Shqipëri, që një foshnje rreth 2 muajshe infektohet me Covid-19.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 3 të vdekur dhe 82 raste të reja me koronavirus, shifrat më të larta që nga fillimi i pandemisë brenda një dite.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej