Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama: Përpjekja “kundër Shqipërisë” do dështojë

Nga Klodiana 0

Nga Devolli, ku prezantoi Eduard Duron si të besuarin e PS-së për zgjedhjet e 30 qershorit, kryeministri Edi Rama sulmoi opozitën për të cilën tha se nga frika e drejtësisë mbajnë peng zgjedhjet.

“Dhe pse ndodh kjo, për një arsye të qartë. Sali Berisha, Ilir Meta, Lulzim Basha e Monika Kryemadhi janë monumenti frikës nga drejtësia, nga hapja e negociatave që nis me drejtësinë. Dhe drejtësia i trajton të gjithë njësoj, nga më i gjati te më i shkurtri, dhe jo si i ka trajtuar për vite me radhë. Zgjedhjet janë pengu që duan për të futur vendin në kaos e për të dhënë mesazhin e gabuar në Europë. Në kohët e dikurshme do quhej sabotim, sot e ka emrin një përpjekje kundër Shqipërisë. Kjo përpjekje do dështojë me turp e turpi do u mbetet atyre që e kanë ndërrmarrë.” tha Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej