Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Qytetari denoncon kandidatin e SPAK/ “Është i lidhur me botën e krimit “

Nga Ejona 0

Ditën e sotme një denoncim tepër i rëndë ka mbërritur në adresën e ish kryeministrit Sali Berisha, ku një qytetar pretendon se një prokuror i rrethit gjyqësor Pogradec, Sotir Kllapi është i lidhur me botën e krimit dhe është kandidat për të qenë pjesë e SPAK.
i cili sipas tij është propozuar nga eksponentë të krimit të organizuar në Pogradec e Vlorë për të qenë pjesë e SPAK.
“Kandidati i ri për SPAK denoncohet publikisht si kockë mafioze! Qytetari dixhital kërkon ballafaqim me të në gjykatë për akuzat e tij!”, shkruan ish-kryeministri.
Qytetari që ka bërë denoncimin, fton Kllapin ta kallëzojë në prokurori nëse pretendon se faktet që thotë ai janë të pavërteta.
Ja çfarë shkruan qytetari në denoncimin e tij
“I nderuar Dr .Sot jam vene ne dijeni se eksponente te krimit te organizuar ne Pogradec dhe Vlore te denuar me vendim Gjykate te formes se prere per trafik nderkombetar te lendeve narkotike kane propozuar per Prokuror te perkohshem ne Spak nje mikun e tyre edhe ky eksponent i krimit te organizuar, i cili quhet Sotir Kllapi dhe aktualisht eshte Prokuror Rrethi ne Pogradec.
Ky Prokuror i lidhur kembe e krye me keto eksponente te krimit te organizuar ka mbi nje vit qe nuk regjistron nje procedim penal per te cilin e ka pas urdheruar Gjykata me vendim te formes se prere vetem per arsye se ju prish terezine eksponenteve te krimit te organizuar te cilet i ka miqte e tije dhe po pastrojne produktet e vepres penale ne bashkpunim me njeri-tjetrin.
Gjithashtu dua te bej me dije se per kete Prokuror, ish Prokuroria e Krimeve te Renda sot Spaku ka regjistruar nje procedim penal per grup te strukturuar kriminal, per te cilen kane dijeni edhe Prokuroret e Spakut.Perfundimisht kerkoj qe ky mesazh te behet publik se bashku me emrin tim pasi organet e reja te drejtesise po i komandon krimi i organizuar.
Gjithashtu e ftoj eksponentin e krimit te organizuar Sotir Kllapi aktualisht Prokuror i Rrethit Gjyqesor Pogradec te me beje kallzim nqs keto te dhena nuk jane te verteta”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej