Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Puna më e rëndë në një shtet? Haradinaj thotë se është ajo e kryeministrit

Nga Media 0

Kur bëhet fjalë për punën më të rëndë, kujdo i shkon mendja tek ndërtimi apo minierat, mirëpo Haradinaj ka një mendim krejt të kundërt.

Për kreun e qeverisë kosovare, puna më e rëndë është ajo e kryeministrit.

“Për kah puna në Kosovë, puna më e rëndë është e kryetarit të Qeverisë, mua më duket që është puna më e rëndë… Jam për ligj për kategorizimit të pagave, të mjekëve e kirurgëve, mirëpo vendimmarrësit edhe i nëpërkëmbni qoftë edhe në pagë, nuk është tregues i mirë për atë vend. Dikush e merr rrogën 300 euro, por asnjë përgjegjësi përpos vetës nuk mban. Dikush që mban përgjegjësi për 2 miliardë të buxhetit është pak më ndryshe bre”, ka thënë Haradinaj gjatë interpelancës së tij për rritjen e pagës së zyrtarëve të lartë qeveritarë, të thirrur nga LDK-ja dhe VV-ja.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej