- Advertisement -

TAG

punë

Ministri gjerman infektohet me koronavirus, anëtarët e kabinetit vijojnë punën normalisht

Ministri gjerman i Shëndetësisë Jens Spahn ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe ka  "simptoma të ngjashme me gripin". Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Gjermani, ai...

Aksident gjatë punës, plagoset shqiptari në Itali

Një shqiptar, shitës ambulancë ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga karroceria e një mjeti në tregun e Torinos. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e...

Hapen aplikimet për punë në Gjermani, kursi i gjuhës falas

Gjermania kërkon të tjerë infermierë nga Shqipëria. Organizata të bluzave të bardha në Shqipëri njoftojnë të interesuarit se tashmë kanë nisur aplikimet. Mësimi i gjuhës gjermane...

Shqipëria, me pagat dhe produktivitetin më të ulët të punës në rajon

Shqipëria shënoi nivelin më të ulët të pagës mesatare mujore në rajon, sipas përllogaritjeve të Fondit Monetar Ndërkombëtar. Pagat në Shqipëri nuk janë më shumë...

Sondazhi i KE: Shqiptarët nuk shkojnë mirë me shefat në punë

Kultura e punës dhe marrëdhëniet midis punëmarrësit dhe punëdhënësit ndikojnë drejtpërdrejtë në produktivitetin e punës. Marrëdhëniet epror-vartës jo gjithmonë shkojnë vaj dhe ky është pikërisht...

Grida Duma: E marr bukën me vete në punë

Deputeten e PD-së, Grida Duma jemi mësuar ta shohim shpesh të përfshirë në debate politike me intensitet të lartë, kryesisht për çështjet sociale dhe...

Shqiptarët! Kemi tru, por jo b****!

Nga Ardit Rada Shqiptarët! Janë te pasur si vend, por të varfër si popull. Duan ndryshime, por nuk ndryshojnë dot. Janë të rinj në moshë, por të vjetër...

Kur një nënë vonohet në punë…

Kur një nënë vonohet në punë, nuk është sepse e ka zënë gjumi, se është punëtore e keqe, apo sepse nuk brengoset për punën. Kur...

Po kthehem në shtëpi me dy diploma, nuk më mjaftuan për një punë..

Nga Marigona Krasniqi Si sot më kujtohet dita e parë e studimeve. Meqë isha fëmija më i madh në familje, vëllëzërit dhe motrat më kishin...

Kjo është tryeza më madhështore e festës së mbrëmshme

Nga Mentor Kikia E huazova këtë foto nga një postim në Facbook. Janë ekip mjekësh të një spitali privat.(Nuk po e përmend emrin, pasi nuk...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -