Pse të gjithë ia kërkojnë vetëm Edi Ramës listat e pastra nga kriminelët?

Duhet të lëçisni

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Nga Enkel Demi

Zoti Joseph Borell në konferencën për shtyp me kryetarin e qeverisë shqiptare bëri pikërisht këtë kërkesë, e cila ka kohë që i shqiptohet në sy Edi Ramës nga niveli më i ulët i diplomatëve deri tek ai më i lartë. Askush nuk i tha një gjë të tillë kryetarit të opozitës, megjithëse para disa ditësh ndërmori dy vizita zyrtare në dy vende anëtare të Bashkimit Europian. Një mesazh i tillë nuk i është përcjellë asnjë partie të opozitës, megjithëse komunikimi europian me të është në nivel shumë të lartë, tani që pas 25 prillit Kuvendi i Shqipërisë do të rifitojë legalitetin.

Mesazhi në fjalë është vetëm për Edi Ramën, i cili prej vitesh duhet të mohojë akuza për lidhje me krimin e organizuar dhe mafien ndërkombëtare. Banditët e tij kanë vjedhur zgjedhjet, kanë dhunuar fizikisht votuesin për vota, kanë përdorur paratë e drogës për të fituar. Përgjimet e fundit italiane të Ndrangheta-s rrëfejnë që Rilindja është tashmë një forcë politike e kriminalizuar, jo vetëm në Shqipëri, por e njohur si e këtillë botërisht.

Për t’i shpëtuar namit të zi Edi Rama po mundohet t’i zëvendësojë banditët me bedelë. Rasti Ëngjëll Bejtas është i qartë, por nuk është i vetmi. Shumë të kërkuar nga drejtësia ndërkombëtare po fusin në listat e Rilindjes fëmijët dhe të afërmit. Punëtorët elektoralë të Rilindjes po punojnë sërish me cubat e “tërmeteve” dhe po përdorin të njëjtat mënyra represive në kërkimin e votave, mbledhjen e kartave të identitetit dhe presionin e drejtpërdrejtë në strukturat partiake, jo vetëm të opozitës, por mbi të gjitha të Partisë Socialiste.

Kjo ka bërë që rënia elektorale e Edi Ramës dhe çetës së tij po shënon përditë shifra të frikshme, ku e vetmja shpresë kanë mbetur kriminelët.

Pikërisht, këtë armë të fundit po mundohen të huajt që t’ia paralizojnë. Fakti që sërish në Bruksel, ai u hodh në kundërsulm duke akuzuar Europën për vaksinat, tregon dëshirën për të lënë në hije këtë kërkesë, e cila ngjan me një pretencë për të ardhmen e tij në rënie.

Sa të vijë në atdhe do i mbledhë prapë cubat e tij dhe do u thotë që janë ca bq andej nga Europa, por ata mos ta vrasin mendjen, se kur të fitojnë të gjithë do i lëpijnë këmbët.

Puna është se Borrell nuk pi ujë në zyrën elektorale të Dibrës.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...