Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pse Dash Shehi na duket më i mençur tani?

Nga Media 0

Nga Kreshnik Spahiu

Përshëndetje! Sapo më pyeti dikush: O Kreshnik ky Dash Shehi ka 28 vjet deputet, pse përpara nuk binte në sy hiç, por tani duket më i mençuri?

I thashë: Shumë e thjesht. Kur PD e votuan mbi 1.2 milionë shqiptarë ajo ishte PD e themeluesve Hajdari, Selami, Arbnori, Pashko, Baleta, Dosti, Zogaj, Malasi, Kalakulla, Butka, Ruli, Ngjela, Topi etj.

Të gjithë ishin në parlament si Dash Shehi ose më të mirë se ai.

Të gjithë këta i largoi Berisha dhe ja dhuroi partinë Lulit që erdhi në politik 15 vjet pas themelimit. Tani në Kuvend kemi deputetë të gjithë posht nivelit të Lulit që mos e rivalizojnë paaftësinë e pseudo-kryetarit dhe ka ngel veç Dashi.

Madje edhe ai pa logo PD-je se e kanë nxjerrë jashtë saj. Thjesht si LZHK. Prandaj Dash Shehi bie në sy si më i miri se të gjithë i kan zgjedhur më keq se Lul Basha. Na ngelet të themi na ishte një herë PD-ja….

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej